Повернення активів’2015: чого бракує в Україні?

Повернення у власність держави корупційних активів і їх подальше прозоре й ефективне використання для соціальних цілей є потужним превентивним механізмом проти великої політичної корупції, здатним подолати безкарність високопосадовців при владі та втілити у життя принцип невідворотності покарання за корупційні злочини.

Окрім позбавлення волі чиновника-корупціонера, обов’язковим покаранням має стати і конфіскація статків, здобутих ним злочинним шляхом.

Експерти Центру протидії корупції провели аналіз діючих в Україні правових механізмів та практик обмеження права власності на корупційне майно та його конфіскацію.

Мета аналізу – виявити ключові проблеми та описати виклики, що виникають в процесі запровадження ефективної правової моделі пошуку, конфіскації та повернення корупційних активів як всередині держави, так і з-за кордону.

Аналітична записка підготовлена експертами Центру протидії корупції: Тетяною Шевчук та Дарією Каленюк за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

– – –

Завантажити повну версію аналітичної записки (PDF):


Завантажити схему “Стадії повернення активів” (PDF):


Завантажити перелік державних установ, що здійснюють пошук, арешт, конфіскацію та управління корупційними активами в Україні (PDF)


Завантажити Опис активу “Межигір’я”  (PDF)

_________

Жодну частину аналітичної записки не можна відтворювати, використовувати в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, ксерокопіювальний чи будь-який інший спосіб, без відповідного посилання на оригінальне джерело. Публікація випускається українською та англійською мовами в друкованому й електронному варіантах. Електронну версію представлено на сайті Центру протидії корупції за адресою www.antac.org.ua. У друкованому вигляді публікація розповсюджується безкоштовно. Центр протидії корупції дозволяє поширювати тексти з посиланням на джерело.