Конференція 2015

II ЩОРІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ПОВЕРНЕННЯ АКТИВІВ
27-28 ТРАВНЯ 2015 / ГОТЕЛЬ ОПЕРА / КИЇВ, УКРАЇНА

27-28 травня у Києві вдруге відбулася найбільша в Україні міжнародна конференція з питань пошуку, арешту, конфіскації та повернення активів, здобутих корупційним шляхом.

Конференція зібрала представників європейських органів по боротьбі з високопосадовою корупцією, суддів та прокурорів європейських країн, керівників, слідчих і прокурорів українських правоохоронних органів, українських суддів та представників центральних органів виконавчої влади України – всього понад 200 учасників та 50 експертів, що здійснюють пошук, конфіскацію та управління арештованими активами в Україні та світі.

26 квітня 2014 року Центр протидії корупції разом з Інтернет-виданням «Українська Правда» ініціювали Перший в Україні міжнародний експертний Форум з питань пошуку, арешту, конфіскації та повернення активів, здобутих корупційним шляхом. Форум зібрав представників правоохоронних органів, урядовців, парламентарів, кращих міжнародних експертів, журналістів-розслідувачів та громадські організації та став початком професійної дискусії на тему повернення та управління корупційними активів колишнього клептократичного режиму Януковича.

Минув рік, але проблеми, вперше озвучені на Форумі, і досі лишаються невирішеним.

 

Санкції ЄС, що були застосовані до Віктора Януковича і його найближчого оточення в березні 2014 року, мали стати поштовхом до розслідування фінансових злочинів колишніх високопоставлених чиновників і шансом репатріації викрадених ними активів. Пройшов рік і правоохоронна система України виявилася нездатною довести до суду хоча б одне кримінальне провадження по фінансовим злочинам колишніх високопосадовців із санкційного списку ЄС. У той же час, в Україні були створені нові органи для розслідування та запобігання корупції, прийняті закони про відкриття інформації про публічні фінанси та з державних реєстрів. Усі ці зміни спрямовані на запровадження нових інструментів для повернення доходів, отриманих корупційним шляхом.

Конференція 2015 року покликана продовжити започаткований у 2014-му публічний експертний діалог щодо законодавчого регулювання, використання нових інструментів та інститутів для ефективного пошуку, арешту, повернення та управління корумпованими активами в Україні.