Спікери 2015

Віталій Касько

Віталій Касько, Заступник Генерального прокурора України. Має значний досвід роботи, як в правоохоронних органах, так і приватної адвокатської практики. З 2004 року є консультантом Ради Європи та інших міжнародних організацій у сфері кримінальної юстиції та захисту прав людини, зокрема з питань практики Європейського суду з прав людини. Є автором та співавтором багатьох публікацій з проблематики повернення злочинних активів, взаємної правової допомоги у кримінальних справах, протидії катуванню та іншим формам жорстокого поводження, торгівлі людьми, захисту свідків та ін.

Павло Петренко

Павло Петренко, Міністр юстиції України, кандидат юридичних наук. До вступу на посаду міністра займався приватною юридичною практикою, має більше 10 років адвокатського стажу. Очолює всесторонню реформу органів юстиції. Пріоритетними напрямками діяльності є реформа адвокатури, реєстраційної, виконавчої служби та пенітенціарної служб, відкриття державних реєстрів та проведення люстрації.

Йоханнес Хан

Йоханнес Хан, Європейський комісар з питань європейської політики сусідства та перемовин із розширення. До призначення на цю посаду був комісаром ЄС з питань регіональної політики. Під час свого перебування на посту комісара ЄС з регіональної політики (лютий 2010-листопад 2014) реалізував найамбітнішу реформу регіональної політики в історії ЄС. Головним досягненням реформи є перехід регіональної політики від субвенції до справжньої інвестиційної політики, тісно пов’язаної з економічним управління ЄС і орієнтованої на макро-економічні умови.

Артем Ситник

Артем Ситник, Директор Національного антикорупційного бюро України. З 2001 по 2011 рік працював на слідчих посадах в органах прокуратури. Спеціалізувався на корупційних справах. Згодом займався адвокатською практикою. У березні 2014 року шляхом відкритого конкурсу був обраний першим Директором Національного антикорупційного бюро України.

Джефрі Коул

Джефрі Коул є радником з правових питань Програми реформування кримінального судочинства та боротьби з корупцією в Україні, що впроваджується Департаментом юстиції США. Він є федеральним прокурором із багаторічним досвідом, що займався розслідуванням справ, пов’язаних із корупцією, відмиванням коштів тощо. Крім того, він багато років присвятив забезпеченню взаємодії правоохоронних органів США із правоохоронними органами інших країн.

Олівер Столп (Oliver Stiolpe)

Олівер Столп, PhD в галузі права та кримінології Університету Вюрцбурга. З 1999 року він працює на різних посадах в Управлінні ООН з наркотиків і злочинності, зокрема в Антикорупційному Департаменті та на чолі Департаменту Доброчесності та Правосуддя. На цих посадах він супроводжував переговори щодо Конвенції ООН проти корупції та займався підготовкою програм їх запровадження. З жовтня 2014 року він тимчасово очолює Секцію підтримки конференцій Відділення корупційних та економічних злочинів Управління ООН з наркотиків і злочинності. Його завданням є підтримка Конференції держав-учасниць Конвенції ООН проти корупції та її допоміжних органів, включно з імплементацію механізмів моніторингу виконання Конвенції.

Лаура Штефан (Laura Stefan)

Лаура Штефан координатор щодо верховенства права та антикорупції організації Expert Forum (EFOR) з 2011 року. Вона має більше 15 років професійного досвіду як в приватному так і публічному секторі. З 2012 рокуц вона призначена Європейською Комісією одним з 17 членів Експертної групи з протидії корупції, яка надає підтримку в здійсненні антикорупційних заходів державам-членем ЄС. Вона також виступає міжнародним експертом в сфері протидії корупції, судової реформи, повернення активів та протидії легалізації коштів Європейської комісії, Світового Банку, Програми розвитку ООН та Організації економічного розвитку та співробітництва. Вона координує ряд національних та регіональних програм, що входять до її сфери експертизи.

Кімо Юхані Вікман (Kimmo Juhani Vikman)

Кімо Юхані Вікман має більш ніж 25 років досвіду забезпечення виконання судових рішень в Фінляндії та Західних Балканаї. З 2011 року він працює старшим інспектором/експертом Офісу Адміністративного Забезпечення та Координації Правоохоронних Органів Фінляндії . Він має досвід роботи в групі EU-CAFAO (офіс митної та фіскальної підтримки) та EURALIUS II (європейська місія підтримки судової системи Албанії) в країнах Західних Балкан (Албанії, Боснії та Герцеговині і Чорногорії). Він спеціалізується в питаннях міжнародного співробітництва, розробки виконавчих процедур, міжвідомчої співпраці та обміну інформацією.

Андрій Ковальчук

Андрій Ковальчук, кандидат юридичних наук,  перший заступник Голови Державної служби фінансового моніторингу України. Він має значний досвід роботи в приватному та публічному секторі, тривали час займався викладацькою діяльністю. Спеціалізується на питаннях правового забезпечення фінансового моніторингу, міжнародної взаємодії фінансових розвідок та правоохоронних органів, а також питаннях повернення активів.

Юрій Столярчук

Юрій Столярчук, Заступник Генерального прокурора України, має більше 20 років досвіду роботи в органах прокуратури. Працював на різних керівних посадах, пов’язаних зі здійсненням розслідування в особливо важливих справах та наглядом за додержанням законів при проведенні слідства правоохоронними органами. Наразі в Генеральній прокуратурі України керує слідчим напрямком.

Мікеле Ріккарді (Michele Riccardi)

Мікеле Ріккарді, професор економіки бізнесу в Університеті Cattolica del Sacro Cuore Каттоліка (Італія), а також є старшим науковим співробітником дослідницької групи Transcrime (www.transcrime.it). Він координує науково-дослідні проекти, що фінансуються на рівні ЄС та на національному рівні, в галузі повернення активів, відмивання грошей і економічних злочинів, зокрема проект OCP (www.ocportfolio.eu), першої спроби створити карту економіки організованої злочинності в Європі. Він є експертом групи ARO –  Платформи для співробітництва агенцій з повернення активів, створеної Комісіє ЄС, а також консультантом з питань відмивання грошей Європейського поліцейського коледжу (EU CEPOL)та італійського Комітету з фінансового Безпеки (CSF).

Сальваторе Чінчіміно (Salvatore Cincimino)

Сальваторе Чінчіміно, PhD, професор ділового адміністрування в Університеті Палермо (Італія) з грудня 2008 року. Його основними науковими інтересами є державне управління, економічні аспекти організованої злочинності (у тому числі управління арештованим і конфіскованим майном) та спортивний менеджмент. Будучи ліцензованим бухгалтером (з 1992 року), він виступає консультантом Відділу попереджувальних заходів Суду Палермо щодо питань, пов’язаних з дослідженням активів.

Камелія Богдан (Camelia Bogdan)

Камелія Богдан, PhD, суддя Апеляційного суду м Бухареста (з 2014 року). З 2009 до 2014 року вона була суддею Трибуналу Бухареста. Вона також є викладачем Національній школи державної служби, зокрема спеціалізується на проблемах судової співпраці у кримінальних справах, кримінального процесуального права, кримінального права, а також цивільного процесуального права. Вона має великий досвід у сфері боротьби з корупцією та відмиванням грошей, а також у сфері повернення доходів, одержаних злочинним шляхом.

Марія Тереза Леакке (Maria Teresa Leacche)

Марія Тереза Леакке володіє ступенем Магістра в галузі Європейських студій Інституту європейських студій Alcide De Gasperi в Римі. Вона працювала прокурором Арбуццо (регіон Італії) протягом 15 років. Вона займалася різноманітними злочинами, такими як шахрайство, хабарництво, зловживання владою, фінансові та злочини проти довкілля, торгівля наркотиками, вбивства. Вона відповідала за процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, досудове переслідування та представництво справ у судах. Після підготовки в Eurojust, з 2012 року її було призначено суддею при Міністерстві юстиції Італії, де вона переважно займається питаннями, які відносяться до італійських справ в Європейському суді з прав людини в кримінальній сфері.

Давід Сакварелідзе

Давід Сакварелідзе, Заступник Генерального прокурора України. В 2003 – 2004 роках він працював в робочій групі з підготовки юридичної реформи в Грузії. Протягом 2007-2012 років він працював на ключових керівних посадах в грузинській прокуратурі. Наразі він працює над реформою правоохоронних органів України. Його основним завданням є реформа прокуратури.

Сергій Горбатюк

Сергій Горбатюк, заступник начальника Головного слідчого управління – начальник управління спеціальних розслідувань ГСУ Генеральної прокуратури України. У 1995 році закінчив Львівський державний університет після чого працював на різних прокурорсько-слідчих посадах у Рівненській області та  Києві.  У 2004 року почав працювати у Генеральній прокуратурі України, при цьому понад 10 років був слідчим в особливо важливих справах.

Олеся Батрин

Олеся Батрин, кандидат юридичних наук, суддя Печерського районного суду міста Києва. З 2002 року працює на посаді судді. В 2010 році була переведена на посаду судді Печерського суду. В якості слідчого судді  розглядала ряд резонансних кримінальних справ, пов’язаних з високою політичною корупцією. Має ряд публікацій, пов’язаних з питаннями цивільного та кримінального судочинства.

Педро Гомез Перейра (Pedro Gomes Pereira)

Педро Гомез Перейра, бразильський юрист, має ступінь аспіранта в галузі конституційного права і має досвід роботи більше 10 років в cфері повернення активів, а також у запобігання та боротьби з корупцією, організованою злочинністю та відмиванням грошей. В даний час він працює над відповідними справами у Східній Європі та інших регіонах світу. Він забезпечує правову експертизу в країнах і наднаціональних організаціях для визначення їх поточних практик, структури та юридичних механізмів у запобіганні та боротьбі з корупцією та відмиванні грошей. Він спеціалізується на питаннях міжнародної правової допомоги, екстрадиції та міжнародних юридичних та слідчих стратегій. Він працював з Європейським парламентом, країнах Східної Європи, Центральної та Південно-Східної Азії, Південній Америці та Південній Африці. Він читає лекції по боротьбі з корупцією, організованою злочинністю, відмиванням грошей, міжнародному співробітництву в правоохоронній сфері та поверненню активів.

Альберто Пердука (Alberto Perduca)

Альберто Пердука, заступник головного прокурора Туріну, Італія. Він відповідальний за роботу карного департаменту з повернення активів. З березня 2008 року по травень 2010 року він був начальником місії EULEX  в Косово. Він відповідав за проведення реформи в сфері верховенства права (законодавчу, судову, прокурорську, виправну, реформу судово-медичної експертизи, і т.д.) З серпня 2002 по лютий 2008 року він обіймав посаду директора з розслідувань та операцій в Європейське бюро по боротьбі з шахрайством (ОЛАФ). Він відповідав за сферу міжнародних розслідувань, а також координації і надання допомоги судовим і адміністративним органам у випадках шахрайства, корупції та інших серйозних порушень, що завдають шкоди фінансовим інтересам ЄС. Він є автором численних публікацій з питань міжнародного та європейського кримінального права, тероризму, фінансових злочинів, відмивання грошей, організованої злочинності, корупції, міжнародної правової допомоги, повернення кримінальної активів, правил і практик розслідувань і судового переслідування.

Мері Батлер (Mery Butler)

Мeрі Батлер є заступником керівника Міжнародного підрозділу з конфіскації активів і боротьби з відмиванням грошей Міністерства юстиції США. Вона має більш ніж 20-річний досвід роботи як державний обвинувачувач в питаннях розслідування і судового розгляду справ, пов’язаних з корупцією у особливо великих розмірах та відмиванням грошей випадків. Вона є міжнародно визнаним експертом у галузі конфіскації активів, боротьби з відмиванням грошей, повернення активів і міжнародного співробітництво у кримінальних справах.

Олександр Білоус

Олександр Білоус, заступник начальника управління представництва інтересів громадян та держави в суді. З 2004 по 2007 рік працював викладачем Національного університету «Києво-Могилянська академія». З 2007 по 2014 рік працював у Секретаріаті Президента України та інших посадах. Упродовж 2010-2014 років працював у Київському окружному адміністративному суді, Державній виконавчій службі, Міністерстві юстиції України.

П’єр-Ів Мор’є (Pierre-Yves Morier)

П’єр-Ів Мор’є перш ніж розпочати дипломатичну кар’єру в 2006 році, працював юристом в Швейцарії. Крім декількох направлень за кордон (на посади аташе Швейцарії до місії ЄС в Брюсселі, керівника програми з питань миру та прав людини в посольстві Швейцарії в Колумбії, старшого експерта з повернення активів  в Європейській службі закордонної діяльності у Брюсселі), він протягом чотирьох років працює в Управлінні міжнародного права Швейцарського федерального департаменту закордонних справ у Берні над справами, пов’язаними з активами, які належать політичним діячам. У серпні 2014 року він повернувся до роботи в Управлінні міжнародного права в якості глави робочої групи з повернення активів.

 

Модератори

 

Севгіль Мусаєва-Боровик

Севгіль Мусаєва-Боровик, головний редактор інтернет-видання “Українська правда”.  2011–2013 роках була кореспондентом журналу «Forbes Україна», у 2014 році запустила ділове інтернет-видання Hubs і була його головним редактором. Спеціалізується на нафтогазовій тематиці та паливно-енергетичному комплексі. Провела власні журналістські розслідування про бізнес Сергія Курченка, нафтогазові справи Нестора Шуфрича Миколи Рудьковського та статті доходів Юрія Іванющенка.

Дар’я Каленюк

Дар’я Каленюк, засновниця та виконавчий директор Центру протидії корупції. Вона спеціалізується на питаннях міжнародної взаємодії у галузі протидії корупції, зокрема в сфері повернення корупційних активів та протидії легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом. В період Євромайдану вона започаткувала кампанію yanukovich.info, спрямовану на арешт закордонних активів Януковича та його соратників. Вона має диплом магістра з фінансового права Коледжу права Чікаго-Кент. Вона була стипендіаткою програми Фулбрайта в 2010-2011.

Олександр Банчук

Олександр Банчук, кандидат юридичних наук, керівник проектів з кримінальної юстиції в Центрі політико-правових реформ (Київ, Україна). Він координує програм з питань адміністративних правопорушень, кримінального процесу, дослідження проблем протидії корупції та прав людини. Він був членом робочих груп з розробки Кримінального процесуального кодексу України (2006-2010), Закону “Про прокуратуру”, Закону “Про поліцію та поліцейську діяльність” (2013, 2014) та інших.

Руслан Рябошапка

Руслан Рябошапка працював у Міністерстві юстиції (1998-2010 рр, 2014 р.), очолював Бюро з питань антикорупційної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України (2010-2011 рр). У 2013 – 2014 р. займався питаннями антикорупційної політики у Трансперенсі Інтернешнл Україна. На даний час є старшим радником в антикорупційних проектах для України Програми розвитку ООН та Організації економічної співпраці та розвитку (ОЕСР). Очолював делегацію України GRECO у 2006-2010 рр. Брав участь у підготовці законів про основні засади запобігання та протидії корупції (2011 р), про запобігання корупції (2014 р), про Національне антикорупційне бюро України (2014 р), змін до законодавства щодо криміналізації корупції, відповідальності юридичних осіб, удосконалення режиму конфіскації злочинних доходів, антикорупційних стратегій 2006 р та 2014 р, тощо.