Спікери

Юрій Луценко

Генеральний прокурор України, призначений 12 травня 2016 року

Павло Петренко

Міністр юстиції України, кандидат юридичних наук. До вступу на посаду міністра займався приватною юридичною практикою, має більше 10 років адвокатського стажу. Очолює всесторонню реформу органів юстиції. Пріоритетними напрямками діяльності є реформа адвокатури, реєстраційної, виконавчої служби та пенітенціарної служб, відкриття державних реєстрів та проведення люстрації.

Хюг Мінгареллі (Hugues Mingarelli), Голова Представництва ЄС в Україні

Ґійом Шойрер (Guillaume Scheurer)

Посол Швейцарії в Україні та Молдові. Пан Ґійом Шойрер отримав вищу освіту за фахом юриспруденція в університеті Невшателя, має адвокатську ліцензію однойменного кантону. Працював у Дирекції з питань розвитку та співробітництва (DEZA), заступником начальника відділу ОБСЄ та «Партнерства заради миру» у політичній дирекції ФДЗС. У 1998 році був відряджений на роботу до Відня у складі делегації Швейцарії в ОБСЄ. У 2001 році був призначений заступником керівника місії у Посольстві Швейцарії в Ірані. Після повернення до центру в 2005 році працював заступником начальника політичного управління з питань людської безпеки. З 2009 по 2013 рік працював заступником посла у Посольстві Швейцарії у США. У 2013 році був переведений до Відня на посаду заступника керівника делегації Швейцарії в ОБСЄ під час підготовки до головування Швейцарії в цій організації.

Марі Йованович (Marie L. Yovanovitch)

Посол США в Україні. З 2008 по 2011 була Послом США в Республіці Вірменія, а з 2005 по 2008 – у Республіці Киргизія. Останнім часом працювала деканом факультету вивчення мов Інституту дипломатичної служби Державного департаменту США. Раніше була радником з міжнародних питань та заступником начальника Школи з питань національної безпеки і стратегії ресурсів імені Дуайта Д. Ейзенхауера Національного університету оборони. Обіймала посаду заступника помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії, а перед цим –заступника помічника секретаря Бюро з питань Північних країн, Балтії та країн Центральної Європи. У 2003-2004 роках посол Йованович була старшим радником заступника держсекретаря з політичних питань. До цього вона була заступником глави місії посольства США в Києві (Україна). У Державному департаменті, посол Йованович працювала над питаннями Росії, в Управлінні по справах європейської безпеки,  а також у Центрі управління. Вона працювала за кордоном в посольствах в США в Москві, Лондоні, Оттаві та Могадішо.

Карен Грінвей (Karen Greenaway)

Старший спеціальний Федеральне бюро розслідувань США агент Карен А. Грінвей працювала слідчим по справах, старшим агентом та куратором ФБР з 1996 року. Впродовж кар’єри вона майже виключно займалась розслідуванням кейсів транснаціональної організованої злочинності та корупційними кейсами, суб’єктами яких були представники всіх країн світу. Наразі її призначено на посаду до Відділу міжнародної корупції ФБР, де агент Грінвей займається розслідуванням міжнародної корупції, зокрема й порушенням законодавства з по протидію відмиваннюгрошей. Протягом останніх двох років вона веде розслідування стосовно повернення активів, виведених з України. Окрім цього, Карен Грінвей має ліцензію адвоката

Педро Гомез Перейра (Pedro Gomez Perreira),

Педро Гомез Перейра, бразильський юрист, експерт ICAR/Basel Institute of Governance, має ступінь аспіранта в галузі конституційного права і має досвід роботи більше 10 років в cфері повернення активів, а також у запобігання та боротьби з корупцією, організованою злочинністю та відмиванням грошей. В даний час він працює над відповідними справами у Східній Європі та інших регіонах світу. Він забезпечує правову експертизу в країнах і наднаціональних організаціях для визначення їх поточних практик, структури та юридичних механізмів у запобіганні та боротьбі з корупцією та відмиванні грошей. Він спеціалізується на питаннях міжнародної правової допомоги, екстрадиції та міжнародних юридичних та слідчих стратегій. Він працював з Європейським парламентом, в португальло-мовних країнах, країнах Східної Європи, Центральної та Південно-Східної Азії, Південній Америці та Південній Африці. Він читає лекції по боротьбі з корупцією, організованою злочинністю, відмиванням грошей, міжнародному співробітництву в правоохоронній сфері та поверненню активів.

Ярослав Юрчишин

Ярослав Юрчишин – виконавчий директор Трансперенсі Інтернешнл Україна. Має багаторічний досвід організації кампаній громадського лобіювання, політичної експертизи та аналізу політики. Він спеціалізується на політичній корупції, законодавчому вирішенні конфлікту інтересів та зв’язках із громадськістю. Закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка (учитель історії, історик, археолог), Національний університет «Києво-Могилянська академія» (факультет соціальних наук і технологій, магістр політології, спеціалізація “європейські студії”). З 2013 року Голова ради (Крайової пластової ради) Пласту – національної скаутської організації України. На громадських засадах був радником Секретаря Ради національної безпеки та оборони України, помічником-консультантом народного депутата України Лесі Оробець. Керівник напрямку підготовки та обговорення реформ Центру Реформ Інституту розвитку суспільних інновацій.

Артем Ситник

Артем Ситник, Директор Національного антикорупційного бюро України. З 2001 по 2011 рік працював на слідчих посадах в органах прокуратури. Спеціалізувався на корупційних справах. Згодом займався адвокатською практикою. У березні 2014 року шляхом відкритого конкурсу був обраний першим Директором Національного антикорупційного бюро України.

Назар Холодницький

Український прокурор, заступник Генерального прокурора України — керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. У 2006 році закінчив юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, після чого одразу почав працювати в органах прокуратури Київської області на посадах помічника, старшого помічника та старшого прокурора прокуратури Києво-Святошинського району. У 2014 році обіймав посади старшого помічника першого заступника Генерального прокурора України та першого заступника прокурора Автономної Республіки Крим, яку після окупації Російською Федерацією передислоковано до міста Києва. У 2015 році переміг у відкритому конкурсі та був призначений керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Олеся Батрин

Кандидат юридичних наук, слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва. З 2002 року працює на посаді судді. В 2010 році була переведена на посаду судді Печерського суду. В якості слідчого судді  розглядала ряд резонансних кримінальних справ, пов’язаних з високою політичною корупцією. Має ряд публікацій, пов’язаних з питаннями цивільного та кримінального судочинства.

Сєвгіль Мусаєва, головний редактор Інтернет-видання Українська Правда

Віталій Касько

Член правління TI-Україна, колишній заступник Генерального прокурора України. Має значний досвід роботи, як в правоохоронних органах, так і приватної адвокатської практики. З 2004 року є консультантом Ради Європи та інших міжнародних організацій у сфері кримінальної юстиції та захисту прав людини, зокрема з питань практики Європейського суду з прав людини. Є автором та співавтором багатьох публікацій з проблематики повернення злочинних активів, взаємної правової допомоги у кримінальних справах, протидії катуванню та іншим формам жорстокого поводження, торгівлі людьми, захисту свідків та ін.

Juta Strike, заступник голови Антикорупційного бюро Латвії

Inese Voika
International expert on good governance and anti-corruption from Riga, Latvia. During the last 20 years she has worked to stop corruption as a member of civil society as well as expert of various international organizations such as Council of Europe, OECD, World Bank and NATO. Inese has worked in many countries of Eastern Europe, including Moldova, Poland, Georgia and most recently helping the Latvian government efforts in Ukraine. Inese was the founding president of Transparency International Latvia and has worked with the international movement of Transparency International in various roles, including serving on the International Board. Inese has a masters degree of Public administration from the Harvard University and a bachelor degree in journalism and communication from the University of Latvia.

Brian Campbell

Брайан працює консультантом з юридичних питань для коаліції «Cotton Campaign», яка складається із 25 громадських організацій, профсоюзів, приватних фондів, інвесторів, бізнес-асоціацій, а також окремих компаній з усього світу, які приєдналися до глобальної кампанії, що має на меті припинити примусову працю у галузі виробництва бавовни в Узбекистані. Він також працює юрисконсультом для кількох організацій, що надають підтримку звичайним громадянам, місцевим громадським організаціям в Африці та Азії, а також представляє інтереси жертв порушення прав людини у процесуальних та адміністративних засіданнях судів США, у Конгресі США, перед Представником Президента США на міжнародних торгових переговорах, у ILO, а також у Національних незалежних комісіях з питань прав людини, Міжнародній організації праці та інших органах ООН. Брайан є членом Керівного комітету та юрисконсультом у Всесвітній правозахисній мережі на Філіппінах (за підтримки США), яка входить до мережі американських релігійних організацій, активістів екологічного руху, активістів у галузі праці, антикорупційних активістів, філіппіно-американських активістів, що сформована у 2007 році для роботи із громадянами на Філіппінах та щорічного проведення моніторингу, заходів для забезпечення дотримання прав людини щодо військової допомоги Філіппінам від США. Він також працює радником Міжнародного круглого столу із корпоративної відповідальності за підтримки США (ICAR), розташованого у Вашингтоні, округ Колумбія.

Єлєна Панфілова

Віце-президент Transparency International. Єлєна була вперше обрана до Міжнародного Правління Transparency International в 2011 році. Вона також є Головою Центру антикорупційних досліджень та ініціатив “Трансперенсі Інтернешнл – Росія”, який вона заснувала в 1999 році. Вона була його виконавчим директором до липня 2014 року, пізніше вона стала Головою Правління російського відділення ТІ. Вона була вченим, консультантом і громадським діячем, обіймала посади в ОЕСР та в  Institute for Economy in Transition, і стала членом російської Урядової комісії щодо відкритого уряду. У серпні 2014 року вона стала Головою Лабораторії антикорупційної політики (яку вона заснувала в 2008 році), яка сприяє розвитку прозорості та громадянського суспільства. З 2007 року вона викладає протидію корупції у державному університеті – Вищій школі економіки в Москві.

Антон Янчук

Директор Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів

Cornel Calinescu (TBC), the Head of Romanian ARO\AMO

Burkhard Mühl, Старший спеціаліст Фінансової розвідки Europol Criminal Assets Bureau & CARIN Secretariat

Jan Knobbe, Менеджер з управління активами Asset Management Office Нідерландів

Кеннет Гурвіц (Kenneth Hurwitz)

Кеннет Гурвіц – старший юрист з питань протидії корупції у Правовій ініціативі Відкритого суспільства (Open Society Justice Initiative), що базується у Нью-Йорку. Робота Гурвіца націлена на боротьбу з корупцією на високому рівні, зокрема з корупцією у торгівлі природними ресурсами, на законних засадах, у тому числі на боротьбу з тими, хто використовує комплексну структуру світової економіки у незаконних цілях: з тими, хто дає та бере хабарі для доступу до багатств ресурсів, та тими, хто допомагає цьому, приховуючи прибутки від таких корупційних дій. Антикорупційна діяльність Кеннета також зачіпає комерційну торгівлю ресурсами, що розпалює міжнародний конфлікт, зокрема він сприяє відкриттю судових процесів, у межах яких буде відновлено розслідування у справах військових злочинів (грабежів) бізнес-акторів вперше з часів Другої світової війни, а також підтримує такі процеси. До того Гурвіц працював старшим юрисконсультом у НДО «Human Rights First» («Права людини передусім», раніше Lawyers Committee for Human Rights (Комітет юристів з прав людини)), де сприяв забезпеченню юридичної відповідальності за скоєння грубих порушень прав людини у міжнародній та національних юрисдикціях, а також докладав зусиль для запобігання протиправним діям при затриманні підозрюваних у тероризмі осіб та жорстокому ставленню до них у таборі Гвантанамо, в Іраку, Афганістані та США. Гурвіц розпочинав свою кар’єру у якості корпоративного та комерційного адвоката у юридичній фірмі Нью-Йорка Proskauer Rose LLP, а пізніше працював помічником головного юрисконсульта міжнародної групи з питань банківської діяльності та перевезень, що базувалася у Нью-Йорку.

Андрій Кухарук, керівник проектів у Secretariat of the Anti-Corruption Network for Eastern Europe and Central Asia (ACN) in the Anti-Corruption Division at the OECD

Емануель Матіас (Emmanuel Mathias)

Емануель Матіас обіймає посаду старшого експерта фінансового сектору Юридичного департаменту Міжнародного валютного фонду (МВФ) в штаб-квартирі у Вашингтоні, округ Колумбія, де він координує роботу з питань фінансової доброчесності в контексті нагляду та кредитування. До приходу в МВФ в 2005 році, Емануель працював дослідником в області економіки в Університеті Парижа Pantheon Sorbonne, пройшов підготовку в якості спеціального митного агента, а також працював у французькому підрозділі фінансової розвідки. На цій посаді він вів розслідування декількох гучних міжнародних справ відмивання доходів від незаконного обігу наркотиків, контрабанди зброї, корупції і торгівлі людьми. Емануель отримав ступінь доктора економіки в Університеті Парижа Pantheon Sorbonne. Закінчив Інститут політичних досліджень у Страсбурзі, і був зарахованний до Національної школи управління Франції (ENA).

Dovydas Vitkauskas, координатор проекту ЄС “Support to Justice Sector Reforms in Ukraine

Олена Щербан, керівник юридичної практики Центру протидії корупції

Sara Browne, Serious Fraud Office, UK

Roger Clarke, Serious Fraud Office, UK

Лейла Камджич (Lejla Camdzic), програмний менеджер Investigative Dashboard, OCCRP Sarajevo

Доктор Клара Портела (Dr Clara Portela), асистент професора політології, Singapore Management University

Aleksi Pursiainen, голова Trade Compliance у Nokia Corporation

Aleksi Pursiainen is Head of Trade Compliance at Nokia Corporation, advising Nokia’s senior leadership and other functions on legal and policy issues related to EU, US and UN sanctions, export controls and other regulation of international trade. Before joining Nokia, Mr Pursiainen worked for several years in various legal roles within the Finnish Ministry for Foreign Affairs, most recently as the head of the Ministry’s sanctions team and a member of Finland’s delegation to the Financial Action Task Force (FATF).

Дарина Каленюк, Центр протидії корупції

Дар’я Каленюк, засновниця та виконавчий директор Центру протидії корупції. Вона спеціалізується на питаннях міжнародії взаємодії у галузі продидії корупції, зокрема в сфері повернення корупційних активів та протидії легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом. В період Євромайдану вона започаткувала кампанію yanukovich.info, спрямовану на арешт закордонних активів Януковича та його соратників. Вона має диплом магістра з фінансового права Коледжу права Чікаго-Кент. Вона була стипендіаткою програми Фулбрайта в 2010-2011.

Олександр Данилюк, Міністр фінансів України

Олег Заморський, керівник юридичного департаменту голови Національного Банку

Костянтин Ворушилін, Голова Фонду Гарантування Вкладів України

Браян Боннер (Brian Bonner), головний редактор газети Київпост

Жан П’єр Брюн (Jean Pierre Brun)

Жан-П’єр Брун працював у Франції прокурором і слідчим суддею, спеціалізувався на розслідуванні кейсів корупції, шахрайства, незаконного фінансування політичних кампаній, відмивання грошей і організованій злочинності, а також працював в якості аудитора в державному і приватному секторі. Жан-П’єр обіймав посаду директора відділу судової експертизи та розслідування шахрайства в Deloitte Finance. Приєднався до Світового банку в 2008 році, де спеціалізується на боротьбі з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та поверненні викрадених активів. Окрім цього, надає технічну допомогу, займається підготовкою слідчих, прокурорів і суддів, що спеціалізуються на фінансових злочинах. Він є провідним автором різних публікацій Світового банку, в тому числі «Довідник з повернення активів» та «Публічні правопорушення, приватні заходи».

Стівен Бейкер (Stephen Baker), Senior Partner at Baker & Partners

Стівен Бейкер – адвокат з Англії та Джерсі. Старший партнер у  Baker & Partners. Спеціалізується на поверненні активів, особливо в тих випадках, коли має місце політична корупція та офшорні структури. Він також є представником Джерсі Olenaу FraudNet, мережі запобігання шахрайству при ICC Commercial Crime Services.

Zoë Newman, керуючий директор офісу Kroll у Великобританії

Stéphane Bonifassi, адвокат юридичної фірми Bonifassi Avocats

Катерина Мисник, голова департаменту розслідувань Фонду гарантування вкладів України

Мисник Катерина – директор Департаменту розслідування протиправних діянь Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Має вищу юридичну освіту. З 2007 року працювала в органах прокуратури. Останнє місце роботи – Генеральна прокуратура України. В січні 2016 року за результатами конкурсного відбору призначена на посаду директора Департаменту розслідування протиправних діянь Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Арсен Марінушкін, правозахисник, адвокат, головний координатор з питань вкладників ГО «Громадський контроль банків»

Маринушкін Арсен Григорович, правозахисник (адвокат), заступник голови – головний координатор з питань вкладників ГО «Громадський контроль банків», представник ініціативної групи вкладників неплатоспроможних банків , голова ГО «Незалежне антикорупційне бюро України»

Lilia Carasciuc, the Executive Director Transparency International Moldova

Макс Хейвуд (Max Heywood)

Макс є координатором програми глобальної адвокації та політики в Transparency International. Він відповідає за глобальну політику та фінансову прозорість. Макс приєднався до американського департаменту Transparency International у 2009 році і працював над низкою проектів, включаючи оцінювання Національної системи доброчесності в Теркс і Кайкос, Болівії і проект щодо економічної рівності в Латинській Америці (EELA). Він також координує проект розвитку відділення ТІ у Парагваї. До того він працював в якості дослідника в Economics Institute of the Cordoba Exchange. Він має ступінь бакалавра економічних наук Утрехтського університету і ступінь магістра в області державної політики в Латинській Америці Оксфордського університету.

С’юзан Хоулі (Susan Hawley)

С’юзан Хоулі – політичний директор в антикорупційній британській організації «Corruption Watch», яка фокусується на припиненні корпоративної безкарності за політичну корупцію. Вона також входить до Координаційного комітету при коаліції UNCAC. С’юзан очолює напрямок моніторингу боротьби з корупцією в організації «Corruption Watch» та перевіряє правозастосовну діяльність по відношенню до жертв корупції.

Еллісон Ґілл (Allison Gill)

Еллісон Ґілл – незалежний дослідник та захисник прав людини з досвідом роботи у країнах колишнього Радянського Союзу. Вона координує проекти таких недержавних організацій, як «Human Rights Watch» («Нагляд за правами людини»), «Amnesty International» та Фонду «Відкрите суспільство» (Open Society Foundations), а також Узбецько-німецького форуму з прав людини та НДО «Physicians for Human Rights» («Лікарі за права людини»). Вона працювала директором НДО «Human Rights Watch» у Росії з 2006р. по 2010р.та дослідником у НДО «Human Rights Watch» у Ташкенті, Узбекистані, з 2003 р. по 2005 р. Еллісон отримала ступінь Магістра у Школі права і дипломатії ім. Флетчера при Університеті Тафтса, ступінь Доктора права у Школі права при Північно-Східному університеті та ступінь Бакалавра у Свартмор-коледжі.

Доктор Крістіан Ласслетт (Dr Kristian Lasslett)

Доктор Крістіан Ласслетт є директором науково-дослідницького інституту суспільних наук, старший викладач кримінології. Доктор Ласслетт розробив велику кількість судових інструментів та методологій, які він застосував для створення баз даних щодо різних форм державного та корпоративного злочинів, включаючи політичну корупцію,  військові злочини, захоплення земель та масові примусові виселення. Сюди ж входить оперативна робота в різних регіонах, включаючи Папуа-Нову Гвінею, Узбекістан, Турцію, Францію, США, Австралію та Великобританію. Доктор Ласслетт є співзасновником International State Crime Initiative (ISCI) – багатодисциплінарної міжнародної ініціативи, розробленої з метою порівняння, аналізу та поширення знань, отриманих в результаті дослідження щодо злочинних державних практик та  їхній протидії.

Фатіма Канджі (Fatima Kanji)

Фатіма Канджі є керівником досліджень і політики в International State Crime Initiative (ISCI) і є членом Виконавчої ради ISCI. В даний час вона також є дослідницьким асістентом у фінансованій “Відкритим суспільством” Eurasia program. Вона має ступінь магістра в галузі міжнародного миру і безпеки (військових досліджень) Департаменту військових досліджень Королівського коледжу в Лондоні і раніше проводила польові дослідження в Йорданії, Ізраїлі, Палестині, Узбекистані, США, Великій Британії і Франції.

Олівіер Лонгчамп (Olivier Longchamp)

Олівіер Лонгчамп очолював Департамент фінансів та оподаткування в Бернській декларації (BD) з 2009 року. Тут він працює над темами, що стосуютьсяфіскальної політики, фінансового сектору Швейцарії та корупції. До цього був викладачем Лозаннського університетіту EPFL. Олівіер має докторську ступінь з економічної історії, фокусуючись на щвейцірській фінансовій політиці після Другої світової війни. З 2007 до 2009 року він також брав участь у оприлюдненні дипломатичних документів Швейцарії та в 2011 виступив співавтором книжки Бернської декларації щодо торгівлі товарами під назвою «Swiss Trading SA».

Джексон Олдфілд (Jackson Oldfield)

Джексон Олдфілд здобув освіту в галузі міжнародного права. Останні п’ять років займає посади, пов’язані з політичною та дослідницькою діяльністю, що спрямована на повернення активів, боротьбу з корупцією, корпоративну відповідальність у дотриманні прав людини тапросування правової реформи. Д. Олдфілд відповідає за політичну та адвокаційну діяльність, підтримуючи Civil Forum for Asset Recovery та інші організації, сприяючи запровадженню сильніших законів та політик на національному та міжнародному рівнях.